Дизайн етикетки / упаковки

Професійний дизайн упаковки та етикетки – це один з найбільш сильних і ефективних маркетингових інструментів, що суттєво впливає на просування і продаж товару.

Хороший дизайн упаковки і етикетки – ознака якісного продукту, який здатний продавати себе сам. Розробка ведеться в суворій відповідності з ідеологією і фірмовим стилем марки. Розуміння цінової ніші, приналежності створюваного образу до категорії продукту, визначеність місця продажу є необхідними умовами розробки якісної упаковки.

Дизайн упаковки та етикетки відіграє найважливішу роль в процесі вибору товару. Безпосередньо в торговій точці у покупця немає ні часу, ні бажання порівнювати характеристики всіх товарів на полиці, він підсвідомо порівнює упаковки і вибирає ту, яка найбільш повно відповідає його уявленням і очікуванням про товар.

Комерційно успішна упаковка повинна виконувати наступні функції:

виділяти товар з ряду конкуруючих на полиці;доносити образ товару до споживача відповідно до розробленої концепції просування;позиціонувати товар згідно корпоративного стилю бренду;забезпечити запам’ятовуваність товару і бренду для цільової аудиторії;продавати товар за відсутності консультанта-продавця.

Етикетка / упаковка безпосередньо стимулює споживача на купівлю товару та в силу цього є одним з найважливіших атрибутів бренду. Перший візуальний контакт продукту зі споживачем часто є визначальним в ухваленні рішення про покупку. У точці продажу упаковка або етикетка повинна замінити продавця – допомогти покупцеві зробити вибір, показати переваги товару і дати потрібні рекомендації. При створенні дизайну етикеток і упаковок обов’язково враховуються ключові особливості товару, конкурентне середовище, переваги і очікування цільової групи споживачів.

Основні види робіт з упаковки та етикетки:

УПАКОВКА – один з найважливіших носіїв, а іноді і єдиний інструмент комунікації бренду. Необхідно, щоб всі елементи дизайну упаковки справляли правильне враження і ефективно працювали для просування бренду і збільшення обсягу продажів.

Дизайн упаковки – найважливіша умова успішного продажу будь-якої продукції. З простого засобу для переміщення та зберігання упаковка давно перетворилася на потужний інструмент комунікації бренду зі споживачем. Упаковка – обличчя вашого бренду в очах кінцевого покупця. Розробка дизайну упаковки – це визначення форми, розміру, матеріалу для виготовлення і багатьох інших параметрів і елементів дизайну, необхідних сучасній упаковці.

ЕТИКЕТКА – перше, що бачить покупець. Саме з неї починається його знайомство з продуктом. Тому етикетка повинна виглядати яскраво, виділятися своєю ефектністю і індивідуальністю серед величезного різноманіття товарів, вміти залучити покупця і допомогти йому зробити вибір.

Дизайн етикетки – творче завдання, що вимагає наявності певного чуття і комерційної інтуїції, вміння зрозуміти і відчути, якою має бути «ефективна» етикетка. При створенні дизайну етикетки необхідно вивчити товар, для якого вона створюється, властивості і особливості даного товару, зовнішній вигляд виробів конкуруючих фірм.

Професійний дизайн етикетки та упаковки дозволяє максимально підлаштуватися під смаки і очікування цільової аудиторії і розробити кінцевий друкований продукт ефективним інструментом маркетингу компанії. Професійно розроблений дизайн етикетки і упаковки здатний суттєво скоротити витрати на просування товару. Більш того, він значно збільшує кількість імпульсних покупок. У підсумку, прибуток компанії може бути суттєво збільшений. Різноманітність прийомів дизайну і верстки упаковки і етикетки дозволяє задовольнити більшість потреб в даному виді поліграфічних виробів.